kawaStolik kawowy jest centralnym punktem salonu. To tutaj gromadzą się przyjaciele i rodziny i spędzają czas w jego towarzystwie. Dlatego musi być stylowy i schludny. Jedną z najważniejszych cech jest rozmiar. Stoliki kawowe różnią się wielkością w zależności od ich funkcji, dlatego warto kupić taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Większość ludzi woli stolik kawowy, który pomieści zarówno napoje, jak i książki. Jeśli tak wolisz, wybierz coś szerszego z wystarczającą ilością miejsca na kilka przedmiotów. Jeśli jednak chcesz mieć mniejszy stolik tylko na napoje, powinien być węższy i mieć mniejszą powierzchnię.

 

5 podstawowych cech najlepszego stolika kawowego

Szukając idealnego rozwiązania w postaci stolika kawowego do salonu, weź pod uwagę te rzeczy:

1. Podstawa - Podstawa stolika kawowego musi być solidna, co może być wykonane z metalu lub drewna. Powinien mieć również ochronne wykończenie, aby zapobiec zarysowaniu.

2. Blat — blat stolika do kawy to miejsce, na którym umieszcza się napoje, talerze, książki, czasopisma itp. Blat dobrej jakości powinien być wystarczająco gruby, aby utrzymać ciężar bez wypaczania się lub zwisania z biegiem czasu.

3. Nogi - Nogi są zwykle wykonane z metalu lub drewna i są na ogół podparte czterema otworami w każdym rogu, aby umożliwić im dopasowanie się do podstawy bez chybotania się, gdy nogi są całkowicie wyprostowane

4. Tace — czyli dodatkowe miejsca, które utrzymują przedmioty, takie jak piloty i okulary

Rozmiar stołu kawowego — konieczność zapewnienia funkcjonalności

Rozmiar stolika kawowego jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Stolik kawowy powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić liczbę osób, które będą na nim siedzieć. Powinien również być w stanie utrzymać ciężar wszelkich napojów lub przekąsek, które można umieścić na wierzchu. Największym wyzwaniem przy nowoczesnych meblach jest znalezienie czegoś, co uzasadni nasze potrzeby i pragnienia – czegoś funkcjonalnego, a jednocześnie pięknego. Wiele osób wybiera meble o mniejszych rozmiarach, ponieważ wyglądają bardziej elegancko i nowocześniej niż ich nieporęczne odpowiedniki.

Oszczędność miejsca — tak wiele zastosowań

Wszyscy wiemy, z jaką przestrzenią musi pracować przeciętny człowiek. Oznacza to, że zawsze ważne jest znalezienie sposobów na zaoszczędzenie miejsca w naszych przestrzeniach mieszkalnych. Tutaj zaczyna obowiązywać zastosowanie mebli składanych, które można łatwo złożyć i schować. Są również kompaktowe i można je przechowywać w pionie lub poziomie, w zależności od potrzeb.

Stoliki kawowe mają wiele świetnych rozwiązań idealnie nadających się do małych pomieszczeń. Stoliki podwójne lub potrójne składane jeden pod drugi, zgodnie z rozmiarem, stoliki z wyciąganym blatem, stoliki z podnoszoną tacą i miejscem w środku na przechowywanie.

Dopasowanie kolorów i stylów stolika kawowego — funkcjonalność spotyka się z modą

Stolik kawowy może służyć do eksponowania dzieł sztuki, służyć jako powierzchnia do jedzenia lub zapewniać miejsce do postawienia stóp. Stoliki kawowe stają się coraz bardziej popularne dzięki rosnącej liczbie osób, które chcą funkcjonalnych mebli. Kolory i style stolika kawowego zależą od tego, na co go chcesz i ile pieniędzy chcesz wydać. Ogólna zasada jest taka, że ciemniejsze kolory sprawią, że przedmiot będzie wyglądał na bogatszy i droższy niż jaśniejsze odcienie. Jednak dopasowanie kolorystyki może sprawić, że pokój się zjednoczy.

Szukając inspiracji kolorystycznych, zazwyczaj zwracamy się w stronę natury, takiej jak kwiaty czy zwierzęta. Istnieją jednak inne źródła, z których możemy skorzystać, takie jak grafika lub tekstylia, które mogą dać nam wyobrażenie o tym, jakie kolory mogą dobrze wyglądać razem.